Powiem Ci jak rzucić palenie w kilka dni

Wpisy

 • wtorek, 17 stycznia 2017
  • Szczoteczka elektryczna – najlepszy produkt dla każdego?

   Oczywiście najatrakcyjniejsze są one dla osób najmłodszych, bo w dzisiejszych czasach dzieci uwielbiają takie gadżety i bardzo chętnie po nie sięgają, a nawet wykonują nimi czynności, których wcześniej nie chciały wykonywać. Tak samo jest z myciem zębów - jednym z gorszych obowiązków dla każdego dziecka, który staje się wspaniałą zabawą, jeśli podczas pielęgnacji można wsadzić do buzi wibrującą szczoteczkę.

   Szczoteczka elektryczna jest do tego całkowicie bezpiecznym sprzętem nawet dla najmniejszych dzieci, ponieważ nie pozwala ona wykonywać zbyt agresywnych i mocnych ruchów, dlatego myjąc nią zęby, zawsze robi się to bardzo delikatnie, nie drażniąc zębów czy dziąseł. A z nadwrażliwością mają problemy także i dorośli, więc oni też powinni kupić sobie nowe szczoteczki, wybierają oczywiście wyłącznie te elektryczne. Na stronie http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/szczoteczki-elektryczne/ znajdziemy recenzje najpopularniejszych modeli.

   Efekty elektrycznego szczotkowania

   Już po miesiącu korzystania z nowego sprzętu zauważą, że ich zęby są o wiele czystsze i bielsze, dlatego nie zrezygnują z nowego sposobu pielęgnacji. A dla każdego ważne może być to, że szczoteczka elektryczna pozwala uniknąć wielu wizyt u dentysty, bo czyszcząc nią jamę ustną, usuwa się z niej bakterie, które najczęściej doprowadzają do różnych schorzeń. Teraz samodzielnie można z nimi walczyć, zmieniając tylko odrobinę pielęgnację codzienną swoich zębów.

   Cena szczoteczek

   Wszyscy udzie szybko przyzwyczajają się do różnych rzecz, a potem nie chcą ich zmieniać, bo tak im jest po prostu wygodniej. Skoro od lat myją zęby swoimi zwykłymi szczoteczkami manualnymi i widzą, że daje im to jakieś efekty, stwierdzają, że zakup szczoteczki elektrycznej jest im kompletnie niepotrzebny. Nie inwestują więc w bardzo nowoczesny produkt, a szczoteczka elektryczna dalej leży sobie na sklepowej półce, bo nikt nie chce po nią sięgnąć, byleby tylko nie stracić kolejnych pieniędzy. Jednakże skoro nawet dentyści zalecają myć zęby takim sprzętem, może warto by było się do niego przekonać. Tak naprawdę każdy powinien to już teraz zrobić - i mały, i duży.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   wtorek, 17 stycznia 2017 14:52
 • poniedziałek, 09 stycznia 2017
  • Gumy i plastry pomagające rzucić palenie

   Na świecie regularnie pojawiają się nowe sposoby na to, jak skutecznie rzucić palenie. Z metod korzystają ludzie w każdym wieku - dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze, a zwykle kończy się to tak samo - wszyscy wracają do swojego nałogu. Chcąc więc skorzystać z jakiejkolwiek metody, należy się dowiedzieć, jak ona w ogóle działa. Ostatnio najpopularniejsze są gumy i plastry nikotynowe, które teoretycznie pokazują, jak rzucić palenie. Czy jednak tak to wygląda również w praktyce?Na pewno wiele osób zechce się dowiedzieć, gdzie w ogóle można kupić takie artykuły. Otóż są one dostępne głównie w aptekach, bo sprzedaje się je często jako wyroby medyczne, chociaż nie powinno to tak wyglądać.

   Alternatywne rzucanie nałogu

   Nawet takie plasterki i gumy zawierają pewne ilości nikotyny, która jest taką samą nikotyną, jak ta występująca w papierosach. Oznacza to, że osoba, która korzysta z metody "plasterkowej", dalej jest uzależniona, bo przez cały czas dostarcza do swojego organizmu pewne ilości nikotyny. Cały trik polega na tym, że substancję można stopniowo ograniczać, by w końcu nie stosować jej już w ogóle. Kolejne plasterki, stosowane w dalszych etapach, mają już niewiele szkodliwej nikotyny, a ostatnie nie zawierają jej wcale. Zwykle jednak palacze nie doczekują tego momentu, bo rezygnują z całej kuracji i uznają ją za bezsensowną. Mają tutaj sporo racji, gdyż liczne badania i testy pokazały, że takie gumy i plastry rzeczywiście nie są zbyt skuteczne.

   Psychika palacza

   palenie papierosaNie radzą sobie one z psychiką człowieka, a to właśnie w niej zaczyna się uzależnienie. Osoba, która chce rzucić nałóg, musi sama więc z nim zawalczyć, bo nic za nią tego nie zrobi (nawet nie magiczny plasterek).Tak naprawdę wszystkie, tego typu plastry i gumy nikotynowe tworzone są tylko po to, by ich producent mógł na nich zacząć zarabiać. Nie są one dobre i zdrowe i wcale nie pokazują, jak rzucić palenie, bo w końcu dalej zawierają nikotynę. Do tego są bardzo drogie, dlatego lepiej ich w ogóle nie kupować, by niepotrzebnie nie tracić swoich pieniędzy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 stycznia 2017 10:42
 • wtorek, 06 września 2016
  • Jak bezpiecznie korzystać ze szczoteczki sonicznej?

   Nie było jeszcze przypadków, w których szczoteczka soniczna komuś by zagroziła. Nie bójmy się jej więc, bo jest ona czymś naprawdę prostym w użytkowaniu, a przy tym czymś o rewelacyjnym działaniu. Kupmy szczoteczkę renomowanej firmy, korzystajmy z niej według zaleceń, a na pewno nic nie stanie się ani z naszym sprzętem, ani z naszymi zębami.

   Jak działa szczoteczka soniczna?

   Obecnie ciężko jest znaleźć osobę, która dalej korzystałaby ze zwykłej szczoteczki do zębów. Wiemy już przecież, że takimi akcesoriami nie wyczyścimy swoich zębów zbyt dokładnie, bo nawet dentyści przekonują nas, że szczoteczka soniczna pomoże nam lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Sięgamy więc po nią, jednak trochę się jej obawiamy, bo jest to dla nas nowy i dość obcy sprzęt. Możemy jednak pokonać swój lęk, dowiadując się, jak bezpiecznie korzystać z takiej szczoteczki sonicznej.

   szczoteczka sonicznaNa bezpieczeństwo naszego "zabiegu" ogromny wpływ będzie mieć sama szczoteczka do zębów. Jeśli więc dopiero mamy zamiar ją kupić, uważajmy przy wybieraniu produktu, wcześniej sprawdzając, który z nich poleca najwięcej osób. Nie kupujmy takich szczoteczek na wyprzedażach, bo jeśli zostały one przecenione, może to oznaczać, że nie sprawdzały się dobrze, dlatego nikt nie chciał ich kupować. A skoro już chcemy mieć rzeczywiście dobrą szczoteczkę soniczną, powinniśmy wydać na nią więcej pieniędzy, bo na pewno nie będą to stracone pieniądze.

   Czy opłaca się kupić taką szczoteczkę?

   Zróbmy sobie po prostu mały prezent i wręczmy samym sobie taką szczoteczkę, z której później będziemy korzystać codziennie. Dobra szczoteczka soniczna, która będzie stworzona przez znaną i renomowaną firmę, na pewno zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Co więcej, z pewnością otrzymamy na nią gwarancję, więc jeśli tylko coś się z nią stanie, od razu oddamy ją do naprawy lub ją wymienimy. Pamiętajmy także, aby zachować bezpieczeństwo podczas mycia zębów, czyli by wykonywać ten zabieg w sposób prawidłowy. Na każdą część jamy ustnej poświęcajmy 30 sekund, bo zbyt długie mycie może podrażnić szkliwo i dziąsła. Lepiej więc nie szorować zębów zbyt mocno.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   wtorek, 06 września 2016 13:09
 • środa, 24 sierpnia 2016
  • Sposoby na rzucanie palenia

   Pokonywanie uzależnień nigdy nie jest łatwe, jednak i tak warto podjąć taką próbę. Tym bardziej, jeśli nałogiem danej osoby jest palenie papierosów, które uszkadza mózg, serce, płuca i wszystkie inne narządy. Palacze zastanawiają się jednak nad tym, jak rzucić palenie i natrafiają na różne sposoby, które mają im pozwolić na wyjście z uzależnienia. Jakie metody wykazują się największą skutecznością?Wciąż bardzo popularne są plastry nikotynowe, które nakleja się na ciało codziennie, stopniowo ograniczając ilość nikotyny dostającej się do organizmu. Czy to działa?

   Osoby, które przetestowały tę metodę, zwykle nie kryją swojego rozczarowania. Jest ona mało skuteczna, bo podczas niej nikotyna dalej dostaje się do organizmu, więc jeszcze ciężej jest z niej całkowicie zrezygnować. Dodatkowo, plastry są dość drogie, a do tego trudno dostępne, co sprawia, że cała metoda w większości przypadków nie ma większego sensu. Czy więc gumy nikotynowe sprawdzą się lepiej? Nie, bo działają one na podobnej zasadzie. Również dostarczają do organizmu pewne dawki nikotyny, dlatego ich użytkownik dalej jest uzależniony. Wtedy może zasięgnąć pomocy specjalisty, czyli udać się do gabinetu psychologa lub terapeuty zajmującego się właśnie uzależnieniami. Do takich gabinetów zgłaszają się wbrew pozorom nie tylko alkoholicy, bo również nałogowi palacze, dla których papierosy są pewnego rodzaju przyjemnością i odskocznią od codziennego życia.

   Na terapii dowiadują się, dlaczego po nie w ogóle sięgają i starają się wyeliminować sedno całego problemu. Każde uzależnienie ma bowiem swoją przyczynę, dlatego to ją należy odkryć na samym początku.To w końcu jak rzucić palenie i nie wrócić do szkodliwego nałogu? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo na każdego człowieka może zadziałać zupełnie inna metoda. Trzeba więc sprawdzić różne sposoby na sobie i samodzielnie określić, który z nich wykazuje się najwyższą skutecznością. Każdy palacz może znaleźć dla siebie taki sposób, by rozpocząć zdrowe życie.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   środa, 24 sierpnia 2016 11:02
 • wtorek, 07 czerwca 2016
  • Palenie e-papierosa jako nowy odstresowywacz?

   Ok – zgodzę się – palenie papierosów wcale nie jest zdrowe i nigdy nie będzie (pewnie), chociażby ni e wiem jaki nowy wynalazek się paliło, albo raczej używało, bo przecież nowoczesne papierosy elektroniczne wcale się nie palą, raczej jedynie inhalują. Co by nie było – sam gest korzystania z papierosa, wciągania dymu (a w zasadzie oparów liqudu do e-papierosa) sprawia, łatwiej jest nam się zrelaksować, ze zdecydowanie prościej nam wejść w stan odprężenia. I w tym wszystkim wcale nie chodzi o nikotynę – oczywiście w niektórych przypadkach, ja bowiem myślę, że tylko mniejszość palaczy jest tak naprawdę od nikotyny uzależniona – w większości działa tu raczej mechanizm przyzwyczajenia, czy właśnie dążenie do odstresowania się czy pomoc w utrzymaniu czy nawiązywaniu towarzyskich relacji, bo nie ukrywajmy, że palenie w tym pomaga. I tu dla mnie genialne są papierosy elektroniczne, które przecież wale nie musza zawierać nawet grama nikotyny, są dostępne bowiem liqudiy bez nikotyny, o jakimś wybranym smaku, jaki tylko chcemy. I już wówczas nie ma żadnego ryzyka, ze przez te nasze przyzwyczajenie i chęć „zapalenia” uzależnimy sie od jakiejś substancji.

   Uzależnienie od e-papierosa

    

   e-papierosRaczej mamy tu do czynienia jedynie z uzależnieniami psychicznymi 9a nie fizycznymi czyli uzależnieniem od nikotyny) od konkretnej czynności, która daje nam określony pozytywny skutek, efekt, do którego zmierzamy. I to myślę, że jest najważniejszym argumentem, który przemawia za e-papierosami – relaksujemy się bez uzależnienia. Może są lepsze wyjścia – zawsze można iść na spacer z psem (no zakładając, ze psa mamy...) czy na jakieś wieczorne bieganie i w ten sposób osiągnąć błogi należący się nam relaks, ale nie oszukujmy się – nie każdy to lubi i ma na to siłę. Zaciągnięcie się e-papierosem jest tym łatwiejszym rozwiązaniem, ale kto z nas ma siłę na mobilizację po ciężkim dniu pracy??? No właśnie...

   Podziwiam tych, co mają, ja jednak do nic nie należę – niestety – to znaczy sport ok, ale jednak nie zawsze mam siłę i ochotę (no i czas), by biec wieczorem na basen. E-papieros ma ten plus, że mamy go zawsze przy sobie i możemy w dosłownie kilka sekund się zrelaksować – wystarczy parę zaciągnięć i to działa. Niesamowite, prawda? Do tego nie ma tego brzydkiego zapachu, jaki towarzyszy paleniu tradycyjnych tytoniowych papierosów.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 czerwca 2016 12:52
 • środa, 11 maja 2016
  • Rozstanie z papierosami - ile to trwa?

   Porady dla osób chcących rzucić palenie zawsze są bardzo cenne. W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób pali papierosy. Jednak z czasem wiele osób decyduje się na rzucania palenia. Osoby, które myślą o rezygnacji z palenia papierosów często szukają poradników które odpowiedzą na pytanie jak rzucić palenie?! Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie metody rzucania palenia są skuteczne i odpowiednie dla każdej osoby. Większość osób powinna samodzielnie zdecydować jaka metoda będzie najlepsza. Jednym wystarczy jedynie silna wola, inne osoby decydują się na środki wspomagające rzucanie palenia. Osoby, które decydują się na rzucanie palenia powinny przede wszystkim zastosować się do porad. Najlepiej skorzystać z tych, które dają osoby, które pozytywnie zakończyły proces rzucania palenia.

   Rezygnacja z nałogu

   Rozpoczynając rezygnację z palenia papierosów należy przede wszystkim myśleć pozytywnie o całym procesie. Kiedy będziemy myśleć, że damy sobie radę na pewno nam się uda. Trzeba mieć jednak bardzo silną wolę, aby móc rzucić palenie i zrezygnować całkowicie z palenia papierosów. Kiedy zdecydujemy się na rzucenie palenia, bardzo ważne jest aby pamiętać o wyszczególnieniu wszystkich za i przeciw. Powinno być dla nas ważne, dlatego decydujemy się na rzucenie palenia papierosów i jakie za tym idą korzyści. Dla wielu osób może wydać się to zaskakujące, ale trudno będzie znaleźć negatywne skutki rzucenia palenia papierosów. Przy rzuceniu palenia papierosów bardzo ważna jeszcze oszczędność.

   Oszczędzanie kasy

   Kiedy zobaczymy pierwsze zaoszczędzone pieniądze, już będziemy wiedzieć jak pozytywny to jest aspekt. Warto przed rzuceniem papierosów obliczyć ile wydajemy na papierosy miesięczne i wyznaczyć sobie nowy cel, produkt czy rzecz, która nas interesuje i którą chcemy kupić. W ten sposób oszczędzanie wyda nam się o wiele prostsze a do wyznaczonego celu będziemy chcieli bardzo szybko dojść. W trakcie rzucania palenia papierosów ważne jest aby nie używać innych używek, ponieważ wraz z nimi mamy dużą ochotę na palenie papierosów. Kiedy jemy niezdrowe jedzenie lub pijemy alkohol chcemy aby towarzyszyły temu również papierosy.

   Koszty rzucenia papierosów

   To rozwiązanie nie jest jednak dobre. Warto zastanowić się również nad swoim wyglądem i tym co chcemy zrobić. Pomyśleć, jak będziemy wyglądać i jak zmieni się nas wygląd po tym jak rzucimy palenie. W trakcie rzucania palenia powinniśmy rozpocząć uprawianie sportu. Wtedy będziemy mniej zestresowani, nasze ciało będzie rozluźnione a tym samym nie będziemy chcieli palić takiej ilości papierosów jak kiedyś. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   środa, 11 maja 2016 12:07
 • czwartek, 21 kwietnia 2016
  • Jaki będzie efekt rzucenia papierosów?


   Najgorszym możliwym błędem, który popełnia duże grono ludzi jest brak zainteresowania własnym zdrowiem. Najczęstszym tego przykładem jest problem nałogowego palenia papierosów i brak świadomości ze skutków ubocznych, które bez wątpienia nie są niczym dobrym. Rzucanie palenia dla osoby, która od kilku lat nie rozstaje się z papierosem jest nie lada wyzwaniem, bo można przypuszczać, że wiele poprzednich prób zakończyło się porażką dlatego, że silniejsza była chęć zapalenia papierosa niż potrzebna motywacja. Pierwszym krokiem do pożegnania potocznego "dymka" jest podjęcie męskiej decyzji i dokładne zaplanowanie kiedy wszystko się zacznie. Lekarze coraz częściej polecają stopniowe rzucenie palenia, ponieważ natychmiastowe wiąże się z szybszym powrotem do nałogu - głód nikotynowy pojawia się bardzo szybko i przez odczuwalny niedosyt organizmu z tego tytułu nałóg wraca z podwójną siłą.

   Wsparcie rodziny

   Rzucanie palenia wiąże się również ze wsparciem osób z najbliższego grona, które w każdej chwilii będą gotowe na zrobienie wszystkiego, by oddalić "brudne myśli" związane z paleniem. W tym okresie warto otoczyć się ludźmi, którzy na codzień prowadzą zdrowy i sportowy tryb życia umożliwiający życie w szczęściu i radości gdzie satysfakcję przynosi bieganie lub długi spacer po parku, a nie spalenie papierosa podczas przerwy od pracy. Korzyści związanych z pożegnaniem złego nawyku palenia jest naprawdę wiele, ale najważniejszym z ich wszystkich jest powrót do dobrej kondycji fizycznej.

   Pierwsze efekty rzucenia palenia widać już kilka godzin po zgaszeniu ostatniego papierosa, ponieważ organizm w tak szybkim czasie jest w stanie uregulować tętno i ciśnienie krwi, a kilka dni później doprowadzić do normalności zmysł smaku i węchu. Po kilku dniach bez "toksycznej pałeczki" można zauważyć znaczną poprawę stanu skóry, włosów czy paznokci, a obecny do tej pory odór dymu tytoniowego odszedł w niepamięć. Oprócz korzyści na tle zdrowotnym jest też inna, która co dziwne jest też drugim wybieranym powodem dla którego trzeba skończyć palenie papierosów - oszczędności.

   Głód palenia

   Nałogowy palacz by zaspokoić swój głód najczęściej potrzebuje paczki dziennie, która w dzisiejszych czasach kosztuje aż 14zł! W miesięcznym zestawieniu jest to kwota blisko 450złotych, a 600 papierosów które ląduje w płucach znacznie przybliża do śmierci. Nie warto skracać sobie życia, które samo w sobie takie jest i zatruwanie organizmu nikotyną nie powinno mieć racji bytu. Zamiast palić lepiej jest uprawiać jakiś sport, prowadzić zdrowy tryb życia oraz czerpać wszystko to, co najlepsze. Powodzenia w rzucaniu palenia!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 kwietnia 2016 22:07
 • środa, 24 lutego 2016
  • Nie skracaj życia - nie pal!

   Każdy jeden spalony papieros jest w stanie spowodować śmiertelnego raka płuc. Każdy kilometr, który człowiek jest w stanie przebiec sprawia radość o 100 razy większą - co lepiej wybrać? Problemem współczesnych ludzi jest rzucanie palenia, które najczęściej kończy się porażką w czasie mniejszym niż tydzień od ostatniej wypalonej fajki. Utrapienie, które im towarzyszy wiąże się z brakiem pewności siebie i przekonaniem, że jeśli nałóg trwa już kilka lat i w międzyczasie było już od kilku do kilkunastu prób, a rzucanie palenia dalej kończyło się fiaskiem to tymbardziej nie uda się teraz. Najważniejsze jest nie poddawać się na samym początku, bo to właśnie początki są najtrudniejsze.

   Kiedy pierwsze efekty rzucania palenia?

   Jeżeli uda się powstrzymać ochotę na zapalenie papierosa przez pierwsze 2 tygodnie to 50% sukcesu jest już zdobyte. Następny etap to zyskiwanie odpowiedniej motywacji każdego dnia i jest kilka czynników na które trzebać zwracać uwagę by odnieść porządane efekty. Przede wszystkim osoby z najbliższego otoczenia - lekarze udowodnili, że bardzo często sięgamy po papierosa z przyzwyczajenia oraz w sytuacjach, które zdarzały się od kilku lat czyli np. wyjście z kolegą na piwo. Takich momentów powinno się unikać, chyba, że ma się na tyle silną wolę i wrodzoną asertywność by z lekkim sumieniem odmówić. Rzucanie palenia to decyzja, która podjęta i co więcej zrealizowana potrafi przynieść coś znacznie lepszego niż tylko raka płuc bądź inna chorobę spowodowaną paleniem. Osoba rezygnująca z nałogu zaczyna proces regeneracji już po kilku godzinach od wypalenia ostatniego papierosa, ponieważ ciśnienie krwi wraca do normy, tętno reguluje się, a po dwóch dniach wraca zmysł węchu i smaku, który przez palenie tytoniu do tej pory był osłabiony.

   Poprawa zdrowia - ile to trwa?

   Do następnych pozytywnych skutków pożegnania papierosów można zaliczyć poprawę kondycji cery, zębów oraz włosów, które z każdym kolejnym dniem będą odzyskiwać dawny blask czy np. brak nieprzyjemnego zapachu dymu tytoniowego, który do tej pory towarzyszył naszym ciuchom i bez wątpienia odpychał innych. Metody rzucania palenia są skuteczne tylko w przypadku gdy nasze nastawienie jest dobre i chęć rzucenia jest silniejsza od chęci zapalenia. Motywować można się również tym, że gdy wytrwamy dłuższy czas bez papierosa wychodząc z kilkuletniego nałogu w naszej głowie zdecydowanie zaczną rodzić się myśli radości oraz dumy z samych siebie, ponieważ udało się dokonać czegoś co do tej pory nie było możliwe. Po zmianie tego niezdrowego nawyku na zdrowy czyli np. sport, zdecydowanie wzrasta poczucie własnej wartości oraz uznanie wśród znajomych.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   środa, 24 lutego 2016 12:07
 • wtorek, 19 stycznia 2016
  • Jak przestać palić – czy e-papieros pomaga?

   Nałóg nikotynowy to bardzo trudny temat - jest to jedno z najgorszych uzależnień. Właśnie papierosy dla nałogowego palacza są prawdziwą udręką, choć jednocześnie nie może bez nich żyć. Nie rozstaje się z papierosem, wie, że bez niego nie może sie obejść... Jednym z bardzo ciekawych sposobów na rzucenie palenia w ostatnich czasach okazało się kupienie e-papierosa. Niektórzy z palących uważają, że to naprawdę świetny sposób, by pozbyć się tego brzydko pachnącego nałogu. Część jednak uważa, że wcale nie przynosi to pożądanego efektów a wręcz przeciwnie - utrudnia nam pozbycie się tej strasznej ciągłej konieczności dostarczania do naszego ciała nikotyny.

   Opinie palaczy

   epalenieCóż - zdania są podzielone, ale jeżeli nie widzimy innego wyjścia To dlaczego nie spróbować? E-papierosy nie są teraz już tak bardzo drogie jak wcześniej i chyba każdego z nas stać na taką próbę walki z tradycyjnym papierosem. Na pewno plusem e-papierosa jest to, że zawiera zdecydowanie mniej nikotyny niż tradycyjny wyrób tytoniowy. Najczęściej papieros elektroniczny to zaledwie trzydzieści procent tego, co ma w sobie zwykły papieros. Duża różnica prawda? E-papierosa możemy zatem porównać do tabletki na rzucenie palenia albo do tych specjalnych plastrów na głód nikotynowy, które są często reklamowane w telewizji. Niektórym udaje się rzucić palenie za ich pomocą, ale oczywiście nie wszystkim. Prawdą jest, że nie na wszystkich działa ta metoda. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że głównym motywem palenia dla części (i to bardzo dużej części) palaczy jest po prostu zwykłe przyzwyczajenie. Wówczas e-papieros może stać się strzałem w dziesiątkę! Po prostu czynność palenia zwykłego papierosa zastępujemy papierosem elektronicznym, który, choć ma wielu przeciwników, to jednak jest w tym „mniejszym złem” - nie zawiera substancji smolistych, których w papierosach tradycyjnych jest cała masa i na pewno trochę mniej szkodzi naszemu zdrowiu. Polecamy zajrzeć i poczytać - więcej informacji link.

   Co zrobić z uzależnieniem?

   Gorzej jest w przypadku osób, które są naprawdę uzależniony od nikotyny - wówczas niewysoka dawka nikotyny zawarta w olejkach e-papierosa może być niewystarczająca i jedynie spotęgować chęć zapalenia zwykłego papierosa. W takim wypadku jego zakup może rzeczywiście jeszcze pogorszyć stan naszego organizmu i spowodować, że będziemy palić i jeszcze więcej, może nawet bez przerwy. Wszędzie tam, gdzie palenie tytoniu będzie zabronione, będziemy sięgać po papierosa elektronicznego, którego możemy przecież używać wszędzie, a w miejscach, gdzie możemy palić bez ograniczeń, po „normalnego – w ten sposób na pewno dalej będziemy wypalać paczkę albo i więcej dziennie. Nie namawiamy więc nikogo do zakupienia papierosa elektronicznego - dla niektórych na pewno będzie to pomocne urządzenie w rzucaniu palenia, a niektórym może to utrudnić zerwanie z nałogiem. Wybór więc oczywiście zależy od nas i od naszej indywidualnej sytuacji.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 stycznia 2016 16:57
 • środa, 09 grudnia 2015
  • Szanuj zdrowie i ograniczaj papierosy

   Kolejny dzień w którym obiecujemy samym sobie, że zaczynamy biegać zaczyna się tak samo - pobudka, kawa, papieros. Stan umysłu z poprzedniego wieczora kiedy to byliśmy święcie przekonani, że uda się rano wstać ubrać dresy i wyjść do parku biegać legł w gruzach na rzecz silniejszych nałogów, które zostały wyżej wymienione. Nasz mózg codziennie narażony jest na "toksyczne myśli", a sztuką jest odrzucać te złe i przyjmować tylko te dobre dzięki czemu małymi kroczkami dąży się do sukcesu. Pochłonięci codziennością nie zauważamy, że z każdym wypalonym papierosem nasz organizm zostaje osłabiony, a śmierć jest coraz bliżej. Brak decyzji na zmianę nawyków z tych złych na pozytywne tłumaczy się tym, że przecież wyjdzie jak zwykle ponieważ pojawiają się myśli takie jak "próbowałem już setki razy więc teraz będzie tak samo" - nic bardziej mylnego!

   Rzucanie papierosów nie jest łatwe

   Zwycięzcą jest ten który próbuje mimo porażek i wierzy, że za którymś razem uda się zrealizować postawione sobie cele. Rzucanie palenia to szereg korzyści dla nas samych jak i najbliższych, którzy nigdy więcej nie będą zmuszani do wdychania dymu tytoniowego będąc w naszym towarzystwie. Już po kilku godzinach od zgaszenia ostatniego papierosa organizm rozpoczyna proces regeneracyjny, którego pierwszym etapem jest detoksykacja. W tym celu aby to przyśpieszyć zaleca się wypijanie dużej ilości wody mineralnej, która ma działanie oczyszczające i w połączeniu z wysiłkiem fizycznym przyśpiesza wydalanie toksyn z organizmu.

   W przypadku gdy należymy do osób ze znacznie słabo wyszkoloną samokontrolą warto zwrócić się o pomoc do znajomych, ale takich którzy prowadzą zdrowy i sportowy tryb życia, a nie takich którzy przy najbliższej okazji poczęstują nas papierosem i będą wpierać, że nic złego się nie stanie bo przeciez tyle lat tkwiliśmy w nałogu. Pieniądze zaoszczędzone na papierosach można wydać na witaminy, suplementy czy karnet na siłowni odbije się pozytywnie na naszym zdrowiu i z każdym dniem na dobrej drodze będziemy odczuwali psychiczny komfort oraz dumę z tego, że staliśmy się lepszymi ludźmi.

   Samodzielna walka z nałogiem

   Dodatkowo osoby, które potrafiły samodzielnie wyjść ze śmiertelnego nałogu są uznawane w społeczeństwie za silne i stanowcze, które doskonale znają metody rzucania palenia i są w stanie pomóc wszystkim osobom w takiej potrzebie. Podsumowując - zamiast papierosa lepiej pójść na długi romantyczny spacer ze swoją drugą połówką lub wybrać trening na którym przelewane będą poty. Zdrowie jest najważniejsze i lepiej zapobiegać chorobom niż później je leczyć!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   powiedzjakrzucicpalenie
   Czas publikacji:
   środa, 09 grudnia 2015 14:58